× بستن تبلیغات

charmsara

charmsara

 در تاریخ و فرهنگ ایران زمین، پهلوان و پهلوانی یک رسم و سنت و فرهنگ وتمدن قابل افتخار بوده می‌باشد . نام هر یک از پهلوانان این دیار بر تارک تاریخ می¬‌درخشد و وجودشان را هاله‌¬ای از ویژگی‌¬های پر رنگ اخلاقی نظیر شرافت، پای‌بندی به اصول، مردانگی، وفای به عهد و پیمان و قول تا رمز حد جان، خردورزی، مظلومیت، حسابگری و زیرکی، نجابت و بلندمرتبه منشی، در بر گرفته است¬ . 

خرید کیف دوشی

 
به بهانه ۱۷ شوال (۲۱ تیر)، روز فرهنگ وتمدن پهلوانی و ورزش زورخانه ای به سراغ مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای رفتیم تا از لهجه وی تاکیدی دوباره داشته باشیم بر لزوم نگهداری هر آنچه میراث فکری، فرهنگی و تاریخی ما ایرانیان گردیده می‌باشد . 
مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای در گفتمان با ارتباط ها عمومی و امور در میان الملل گروه صنعتی ملی، در رابطه علت بقای چنین ورزشهایی گفت: ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی با مورخ و فرهنگ وتمدن ما عجین گردیده اند و ریشه در آیین و سنن ما دارند، هر مکان خاطره ای از خدمت به اخلاق و رفتار و دستگیری نیازمندان و نزاع با معاندان هست، به نام پهلوانان این خاک می رسیم . 
علی 
رغم وجود ورزشهای وارداتی، ورزش پهلوانی همچنان در میان ایرانیان احترام ویژه ای دارد 
جوهری با اشاره به زرق و برق ورزشهای نوین گفت: اگر چه امروز ورزشهای وارد شده متعددی در میهن وجود دارا هستند که از رنگ و لعاب و جذابیت نیز برخوردار میباشند اما ورزش زورخانه ای ریشه در این تمدن داراست و هنر، سلامت و صلابت را به نیز آمیخته میباشد و از زنگ زورخانه تا هر حرکتی در این ورزش یادآور اسطوره و سمبل سنتی است، به همین ادله با وجود تمام محرومیت ها و مهجوریت ها در بین ایرانیان از احترام ویژه ای برخوردار بوده و چه بسا مقدس است . 
نوشته شده در چهارشنبه 7 آذر 1397ساعت 23:31 توسط alizadeh|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ