× بستن تبلیغات

charmsara

charmsara

 میرفخر‌رجایی معرق چرم را یکی از هنرهای سنتی بسیار زیبای اصفهان که در حقیقت تیم تعدادی هنر گران بها خواند و اظهار کرد: هنر سوخت و معرق روی چرم اختصاصی به ایران هست و علت نامگذاری آن انتقال نقش به پوست با قالب داغ است و در واقع پوست را می‌سوزانند که به رنگ قهوه‌ای تیره درآید، در این راستا آن را «سوخته» نیز می‌نامند . 

 
او با ابراز خوشحالی از آموزش و معرفی این هنر ، افزود: دوست دارم تاءمل دیگر هنرمندان را گشوده کنم و برای معرفی این طرح در نمایشگاه‌های گوناگون مرز و بوم شرکت می‌کنیم، البته نیز یک ماه پیش در شهر تبریز در نمایشگاه حضور پیدا کردیم . 
 
میرفخر‌رجایی با بیان این‌که حال به شهرهای مشهد، تهران و تبریز صادرات این مال را انجام می‌دهد، اذعان داشت: صنایع‌دستی معرق چرم استقبال خوبی از سوی سنین و قشرهای متعدد جامعه داراست ودر طول هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز هم فروش مناسبی داشتیم . 
 
هنرمند 
پیشکسوت اصفهان در ادامه سخنان خویش با اشاره به اینکه در مسافرت گذشته خویش به تبریز از بخش‌های صنعتی و محصولات مبلمان این شهر دیدن کرده است، گفت: در ابتدای سفرم با تحقیق از طریق اینترنت متوجه شدم اثرها تاریخی و مکان‌های دیدنی شهر تبریز دوچندان می باشد و این‌بار آن گاه از نقطه پایان نمایشگاه وقتی برای بازدید آنها خواهم گذاشت
نوشته شده در شنبه 3 آذر 1397ساعت 17:54 توسط alizadeh|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ