× بستن تبلیغات

charmsara

charmsara

 در راستای شعار سال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، ایجاد و اشتغال» و حمایت از ساخت داخلی از کارگاهی به ظاهر کوچک ولی با اشتغالزایی دوچندان که به ایجاد کفش زنانه می‌پردازد، بازدید کردیم تا بتوانیم معضلات و سختی ها موجود بر راز خط مش این جور تولید را زمینه بررسی قرار گرفت . 

 
رئیس تولیدی کفش زنانه در همدان در گفت‌وگو با ایسنا، آغاز فعالیت خود در این فن را از سال ۷۴ اعلام و اظهار کرد: پیش از مقدمه به این فعالیت مشغول شغل دبیری بودم و به واسطه عمل چند از خویشان وارد این حرفه شدم . 
 
پرویز موقرپاک با بیان این که کار خود را با همکاری ۴ نفر آغاز کردم، ادامه داد: به همراه اخوی و دو نفر از اقوام این فعالیت را آغاز و به مرور افرادی را به توده خودمان بیش تر کردیم . در درحال حاضر حاضر در این کارگاه ۴۵ نفر کارکنان همه مذکر و نیمی از آن‌ها متأهل، با متوسط سنی ۲۷ سال و تراز سواد متوسطه و زیردیپلم داریم و برای ۲۰۰ نفر نیز به رخ غیرمستقیم اشتغال ساخت کرده‌ایم . 
 
او کارگاه خویش را به عنوان مطرح ترین تولیدی غرب مرزو بوم معرفی کرد که ۱۰ درصد تولیدها آن در بازار همدان و ۹۰ درصد در بازار کلی‌فروشان تهران عرضه می شود و افزود: به طراوت نماینده فروش کارگاه را به کردستان عراق فرستاده‌ایم تا قراردادهایی در بازار آن منطقه منعقد کند . 
 
موقرپاک فضای کارگاه تولیدی خویش را دارنده ۶۰۰ مترمربع زیربنا دانست و تیتر کرد: ۵۰ مترمربع به فضای اداری و اتاق دفتر و ۵۰ مترمربع به اتاق بنکداری اختصاص یافته و ۴۰۰ مترمربع مربوط به فضای کارگاهی می باشد که به صورت رهن و اجاره ۵ ساله در اختیار ما قرار گرفته هست . 
 
او در ادامه سخنانش به برخی از خلل ها موجود در این کارگاه تولیدی اشاره کرد و گفت: فضای اندک کارگاهی، عدم دسترسی به برق سه فاز، بیمه کارگران تا سقف ۵ نفر و مشکلاتی که کارشناسان بهداشت محیط فعالیت برایمان به وجود میاورند از جمله مشکلاتی است که با آن مواجهیم . 
نوشته شده در جمعه 2 آذر 1397ساعت 0:41 توسط alizadeh|


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ