× بستن تبلیغات

charmsara

charmsara

 برآبادی،مسئول حوزه پژوهش و مطالعات سازمان کل به جا مانده فرهنگی، صنایع دستی و

کیف اداری

توریسم استان در مذاکره با خبرنگار مجموعه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛گفت : گیوه های طبسی نوعی پای پوش میباشد که ، رویه آن از نخ پنبه‌ای و کف آن غالباً‌ از لته‌های پنبه ای بهم فشرده یا چرم تنظیم می شود . کیف پول او افزود: ابزار، راه و روش و شیوه بافت خط مش و کف آن و موادی که در تهیه و تنظیم آن استعمال می شود در این منطقه منحصر به فرد به

کیف دوشی

شخص بوده و غالباً کار تهیه گیوه بوسیله دو نفر که هر کدام در گزیده از آن تبحر دارا هستند ایجاد می شود . خرید کیف پول مسئول حوزه پژوهش و مطالعات سازمان کل به جا مانده فرهنگی گفت: این فن از زمان قبلی در بخش اعظمی از شهرهای استان خراسان جنوبی به خصوص  کیف دوشی زنانه  شهرستان طبس اشاعه داشته است . کیف پول مردانه برآبادی با بیان اینکه سابق ترین متونی که به طور مشخص و معلوم از گیوه نام برده اند به حدود قرن هشتم هجری باز می گردد،افزود : در شهرستان طبس هم متأسفانه تاریخ مکتوبی برای این کفش وجود ندارد ولی آنچه مسلم می باشد تا دهه ۴۰ هجری شمسی تولید وتجارت آن مهم ترین فعالیت اقتصادی این خرید کیف دوشی  شهرستان بوده است . ملکی کیف پول زنانه سال‌هاست از شمار مشتریانش اندک و کمتر می‌شود، پشت شیشه می‌نشیند، پایین نگاه‌های حسرت توشه دکان‌دار و بی‌توجهی مشتریانی که میایند و می‌روند بی‌آنکه احوالی از وی بپرسند اگرچه گاهی چشم‌هایی می باشد که پی سئوالی، دستی بر رمز و روی وی بکشند و راه خویش را بروند! به گزارش ایسنا، ملکی نیز مثل خیلی از ملازمان بشر، هم اکنون بی‌مشتری باقی‌مانده و گوشه‌ای کنج عزلت گرفته و در حسرت پوشاندن پائی، به قبلی دلخوش می باشد . ملکی هم دست‌بافته‌ای است زیبا، هنری که سال‌ها پای آدم‌ها را از هر گزندی حفظ کرد، بی‌آنکه رنجی به‌بار آورد، بی‌نیاز از تیمار! اما هم اکنون به آلزامیر سپرده شده است… ملکی یا ملکین دوزها هم از شمارشان کاسته گردیده و دکانش نور و روشنایی دیروزها را ندارد البته دلهایشان گرم گرم است، نظیر گیوه‌هایی که میدوزند و به ناچیز مشتاقان این پای‌افزار عرضه می‌نمایند .

نوشته شده در سه شنبه 20 آذر 1397ساعت 0:56 توسط alizadeh

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران برنا تعطیلی و ورشکستگی تولیدی‌ها در عمده حوزه‌های اقتصادی به سبب بی حرکتی حاکم بر بازار، خبر‌ها تکراری این ایام گردیده است، حال بی‌توجهی و بی تدبیری بعضی از سازمان ها و اشخاص ذیربط موجب شد تا صدای برخی تولیدکنندگان کفش دست دوز که با حالت خراب اقتصادی دست و پنجه قابل انعطاف می کنند بلند شود و فیض این آشفتگی بدون شغل شدن بخش اعظمی از کارگران در ایام منتهی به شبکه های مردمی عید شده می باشد . کیف اداری   کیف دوشی پیامبر شجری مدیر اتحادیه کفاشان دست دوز در اظهار‌ و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی از وضعیت خراب تولیدی های کفش خبر اعطا کرد و گفت: از سال ۹۳ سکون بازار پا در کفش بازار کرده و با شروع سال جاری بر شدت آن افزوده شد، بطوری که اکثر تولیدی ها را با تعطیلی مواجه کرده است . او با بیان این‌که

 

 

ارتقا نرخ تورم تأثیر اکثری بر تشدید بی حرکتی حاکم بر بازار داشته است، اظهار کرد: افزایش هزینه های تولید کفش و در پیش‌رو آن کاهش قدرت خرید مردمان استدلال اصلی در تشدید بیحرکتی بازار کفش شده می باشد که در این دربین عرضه تولیدات بی کیفیت خارجی بر این کسادی دامن زده و کمر عمده ساخت کنندگان این صنف را خم کرده است . کیف دوشی زنانه خرید کیف دوشی مدیریت اتحادیه کفاشان دست دوز با اشاره به این‌که مطالبات مالیاتی و بیمه در شرایط فعلی یکی دیگر از مشکل ها اشخاص تولیدکننده است، ادامه داد: پرداخت مالیات و بیمه و ارائه تسهیلات بانکی با بازپرداخت ناچیز باعث پرورش و رونق بازارهای مولد می شود البته در کشور عمده‌ این مطالبات نتایجی متناقض در این سه ساله اخیر در پی داشته می باشد .

نوشته شده در يکشنبه 18 آذر 1397ساعت 19:11 توسط alizadeh

 نظام توزیعی صنف‌ها کشور، با ارتقای تکنولوژی نظام توزیعی بر اعصاب و روان سازی توزیع کالاهای ساخت درون و قرار گیری در زنجیره ساخت داخل عمل می کند و نظام تولیدی صنف ها مرزو بوم هم می تواند خویش را در زنجیره تامین واحدهای تولیدی گرانقدر میهن برای تامین کالای نیمه ساخته قرار داده و در جهت ارتقای کیفیت کالاهای ساخت درون نقش آفرینی نمایند .

 

به گفته وی، نظام سرویس ها فنی صنف‌ها مرز و بوم با سوق‌دهی برندهای ارائه سرویس ها پس از فروش و تامین منظور مشتریان تولیدها داخلی می تواند در تحقق هدف ها مشتری مداری و تامین کیفیت موضوع نیاز مشتریان نقش آفرینی کند . در عین هم اکنون نظام توزیعی مرز و بوم با ساماندهی فروشگاه های تعالی زنجیره ای علاوه بر روان سازی توزیع کالاهای ساخت داخل خود، محملی برای صادرات سرویس ها دکان های بلندمرتبه به کشورهای ناحیه می تواند باشد . نظام تولیدی صنف‌ها مرزوبوم می تواند علاوه بر تشکیل خوشه های تولیدی برای صادرات، خود را در زنجیره تامین واحدهای تولیدی بزرگ مرز و بوم به خواسته تامین کالاهای نصفه ساخته قرار دهد و در جهت گسترش صادرات کالاهای ساخت داخل نقش آفرینی کند . کیف اداری   کیف دوشی صحبت آخر : همان طور که در مقدمه هم ذکر شده است، نمایشگاه بهاره به یاد عرضه بدون واسطه جنس دارنده مزیت هایی مانند: صرفه­ جویی در وقت، کیفیت، تنوع ، ارزانی و توان خرید قشرهای اندک درآمد جامعه؛ است و از طرفی فرصتی می باشد برای تولیدکنندگان حقیقی و واقعی که فارغ از حضور واسطه ها و حذف دلال ها مبادرت به عرضه بی واسطه مال کنند و با اعتنا به دو ده سال تجربه از برگزاری این نمایشگاهها نمی­ بضاعت و توان به اسانی از کنار آن عبور کرد ولی با این وجود مشکل ها و مسائلی از قبیل : – ارزش گذاری غیر مناسب با وجود کالاهای مشابه در نمایشگاه – کیف دوشی زنانه خرید کیف دوشی کمبود ثبات بها در مقطع و مدت برگزاری نمایشگاه – حضور نداشتن تولیدکنندگان صاحب برند و دارای اعتبار داخلی – نبودنظارت کافی در خلال برگزاری نمایشگاه و عرضه گوناگون محصولات در آغاز و وسط و نقطه نهایی مدت برگزاری نمایشگاه – رعایت نکردن موردها بهداشتی و ایمنی در نمایشگاهها – اختصاص نیافتن اطراف و محفظه مطلوب برای سپری کردن وقت ها فراغت و انجام فرائض دینی – نبود مکان یگانه و ثابت نمایشگاهی و موارد دیگر وجود داراست که در فیس اهتمام و برنامه ریزی مناسب وتعامل عمده صنوف و اتحادیه ها می بضاعت از این فرصت مناسب بیش از قبل از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حمایت کرد . لزوم بنا کردن و تنظیم قوانین واجب در خصوص مشارکت حقیقی وواقعی صنفها مختلف و گزینش استانداردهای حمایت از دستمزد مصرف کننده با به کارگیری از ابزارهای تشویقی همچون معافیت از مالیات، اختصاص وام ها بانکی و مالی به تولیدکنندگان داخلی و مکان و مقطع مناسب برای عرضه محصولات از جمله راهکارهایی هست که می تواند منجر به برگزاری موثرتر نمایشگاهها شود .

نوشته شده در پنجشنبه 15 آذر 1397ساعت 22:16 توسط alizadeh

 کیف اداری

می‌توان روی اینترنت و فراگیری از روش آن اکانت کرد . مدتی ۲شاگرد داشتم البته تجربه خیر نبود، از این جهت که من دوست داشتم به آن صورتی که خودم خاطره گرفته بودم به آنها یادگرفتن داده و آنان را تشویق به‌کار کنم، دلم می‌خواست آنان روی مدل‌های خودشان فعالیت نمایند و به طرح‌هایی که اینجانب در اختیارشان میگذارم متکی نباشند اما آنان توقع داشتند که مانند کلاس‌های دیگر عینا مدلی را بسازند که من پیش رویشان گذاشته‌ام . اینجانب هم در غایت همین کار را کردم . در واقع آنان انتظارشان از کلاس برآورده شد اما اینجانب به آنچه مدنظر بود، نرسیدم .

 
زمانی یک دسته در ذهنم میاید اول کلیتی از آن را می کشم .
بعد از آن سطح ایجاد را استارت می کنم تا ببینم چه پیش می‌آید .

نخستین تکه‌ای را برش می ‌دهم در صورتیکه مقدار آن گرانقدر باشد آن را کوچک می‌کنم، بعد به مرور هنگام ساخت طرح را صورت می ‌دهم . برایم درست مثل یک بداهه می‌ماند . آن‌گاه که اول نمونه را ساختم و آن چیزی که می‌خواستم شد، نقشه آن را برای بعدی‌ها درمی‌آورم و به کارگیری می‌کنم . برای همین معمولا اول نمونه از هر جور خیلی بازه زمانی میبرد ولی برای بقیه‌ چون نقشه دارم، روندش خیلی سریع‌تر است . این مستندسازی فعالیت فایده‌ زیادی دارااست و سبب میگردد از چند جزئیاتی که کشیده‌ام در کیف‌ها و مدل‌های بعدی‌ام استعمال کنم، برای همین مستند‌سازی‌ خودش نوعی فرایند یادگیری‌ست . در واقع هر جور برای من یک تجربه جدید و نو به همراه داراست .

نوشته شده در دوشنبه 12 آذر 1397ساعت 18:49 توسط alizadeh

 جواد دریادل روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشه صنعتی کفش با انگیزه حمایت از کسب و شغل های خرد شهریور ماه سال ۹۱ در خراسان رضوی روش اندازی شد و از آن بازه تاکنون ۱۰۸ میلیون دلار کفش از این استان به کشورهای عراق، افغانستان و برخی کشورهای آسیای وسط صادر شده میباشد .

کیف اداری

وی اظهار کرد: با انجام اقدامات حمایتی در قالب خوشه صنعتی کفش در خراسان رضوی، بر اساس آمار غیر قانونی اشتغال در این شاخه تولیدی از ۱۰ هزار نفر در سال ۹۱ به ۱۲ هزار نفر در سال قبلی ارتقاء یافت و در این بازه زمانی با افزایش ۱۵۰ واحد به شمار واحدهای تولیدی کفش در این استان تعداد این واحد ها به یکهزار و ۱۵۰ واحد رسید .

کیف دوشی

او گفت: بخش بخش اعظم ای از تولید کفش در خراسان رضوی به ویژه مشهد در کارگاه های زیرزمینی انجام می گیرد که نمی توانایی آن ها را در قالب خوشه صنعتی هدایت کرد بلکه این اقدام در قالب طرح حمایت از کسب و شغل های خانگی توسط وزارت تعاون، عمل و رفاه اجتماعی انجام می گیرد .

کیف دوشی زنانه

رئیس خوشه های صنعتی کمپانی شهرکهای صنعتی خراسان رضوی افزود: در دولت یازدهم در قالب خوشه صنعتی کفش، تخصصی ترین مرکز فراگیری ساخت کفش در میهن با همیاری یونیدو (سازمان توسعه و گسترش صنعتی ملل متحد) در مشهد مقدس دایر شد که در این مرکز فراگیری صحیح ایجاد کفش توسط استادان فرنگی به فعالان این بخش و نوآموزان ارائه می شود .

خرید کیف دوشی

وی اظهار کرد: ارتقای فناوری ساخت کفش، اعزام فعالان این بخش به نمایشگاه های خارجی از جمله کشورهای ترکیه و چین، نمایشگاه های داخلی برای معرفی تولیدات، تشکیل کنسرسیوم بازار کفش مشهد مقدس با هشت برند شناخته گردیده و برپایی نمایشگاه های تخصصی برای بنکداران در مشهد مقدس و سنندج و به زودی در اهواز از گزاره اقداماتی میباشد که در قالب خوشه صنعتی کفش انجام شده هست .

او گفت: کفش تولیدی خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد مقدس اغلب دست دوز و از کیفیت مطلوب برخوردار می باشد ولی به عامل رغبت مردمان به برندهای شناخته گردیده داخلی و خارجی، کفش تولیدی مشهد مقدس به تهران انتقال یافته و از آنجا با برندهای معروف دیگر به بازار عرضه می شود .

نوشته شده در يکشنبه 11 آذر 1397ساعت 20:33 توسط alizadeh

 شهر جهرم به استدلال وضعیت جغرافیایی خاصی که دارد، زاینده هنرهایی می باشد که با دست و ذوق، گره خورده‌اند، هنرهایی که شکیبایی میخواهد و مهارت و دلی‌ سبک از هر رنگی .

کیف اداری

جهرم شهری می باشد مانوس با هنرهای بافندگی همچون حصیربافی با برگ نخل(پیش‌بافی)، ملکین‌دوزی یا این که گیوه‌بافی، بافت رویه‌ی ملکین(روواربافی)، جاجیم‌بافی، سبدبافی(لوده‌بافی) از دیر باز در جهرم وجود داشته است، به طوری که برخی از این مشاغل، محل خاصی را در بازار دیر باز جهرم داشته‌اند، مثلاً راسته‌ی شرقی بازار جهرم، راسته‌ی ملکین‌دوزان جهرمی بوده هست .

کیف دوشی

گیوه‌ یا این که ملکین که در جهرم، «مَلَکی» تلفظ می‌شود، نوعی کفش و پای‌پوش نخی مضاعف سفت سنتی کشور‌ایران می باشد .

در قدیم ملکین‌های زنانه و مردانه وجود داشت؛ اما امروزه عمده مدل مردانه آن ما‌نده و گه‌گاه خرید و فروش می‌شود؛ هر چند رقبای رنگا رنگ و براق، اکثر دل مشتریان را میبرد تا پای‌افزاری که شکلش شهری نیست!!!

ولی گیوه‌دوزی، هنری میباشد که در شهرتش از بقیه نقاط استان عجم مثل آباده و استهبان و دیگر شهرهای ایران نظیر شهرضا، به تمام عالم مخابره گردیده است اما جهرم نیز از قدیم استادکارانی در این هنر داشته و داراست .

کیف دوشی زنانه

ولی امروز متأسفانه فقط سه نفر آنها مشغول کار هستند؛ حاج حیدر که مغازه‌ وی ابتدای راسته پارچه‌فروشان بازار جهرم میباشد .

خرید کیف دوشی

مشهدی ابراهیم فلامرزی در انتهای بازارچه صفایی جهرم در یک دکان یک متر در دو متر، سال ها ملکین می‌دوزد، گیوه‌هایی که خیلی‌ها می‌شناسندش، و حاج حسین کارگر، که مغازه‌اش کنار کوچه ۹ خیابان ۱۷ شهریور میباشد .


حاج حسین ۵۵ سال می‌باشد که ملکین‌دوزی محل امرار معاشش میباشد . به سی‌امین سال کار هم که رسید هیچ‌گاه تامل بازنشستگی نکرد،‌ روز جاری هم با وجودیکه چشم‌هاش کم‌فروغ شده، فکرش به این مسیر رغبت ندارد .


او علی‌رغم علاقه‌اش به ملکین‌دوزی، این فن را به هیچ کس سفارش نمی‌کند، چه بسا دشمنش!! زیرا دیگر مشتری که هیچ، حامی هم ندارد .


معلم حسین کارگر، ملکین‌دوزی را اکتسابی خاطره گرفته و پا جای پای پدرش گذارده است؛ همان طور که پدر پایش را با اطمینان جای پای بابا گذاشت و سرانجام به خیر و خوبی شد؛ استاد حسین، هرچه یاد گرفته از پدر کسب کرده ماننده پدرش و سایر اجدادش .

نوشته شده در يکشنبه 11 آذر 1397ساعت 5:04 توسط alizadeh

 عسگری با اعلام این که بخش اعظمی از تولیدکننده ها برای جبران کمبود نقدینگی به رویه های دیگر ی مثل “سود بازاری” متوسل می شوند، گفت: دولت می تواند با اعطای وام های اندک سود و بلند زمان در قالب وام های تبصره ای و یا این که تکلیفی از صنعت کفش هیدج حمایت کند . 

خرید کیف دوشی

 
اقتصاد 
مقاومتی در کار باشد خیر شعار 
وی، حمایت از تولید داخلی را پایه و شالوده اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: در صورتی‌که دولت قصد داراست اقتصاد مقاومتی را عملی نماید و در حد شعار نباشد، شایسته ترین موضوع برای اجرای اقتصاد مقاومتی در هیدج، حمایت از تولیدکننده های کفش می باشد که مزیت نسبی نسبت به بقیه عمل های اقتصادی در این شهر داراست . 
رییس شورای شهر هیدج حیاتی ترین برنامه شورای اسلامی و شهرداری هیدج در حمایت از این صنعت را اختصاص مکانی برای ایجاد شهرک کفش هیدج ابلاغ کرد و گفت: در حال ساخت شهرکی هستیم که ضمن سوق دهی تولیدکننده ها بویژه محصولات زیرزمینی، در جلب اعتماد مشتریان هم اثر گذار واقع شود . 
رئیس اداری یک کمپانی تعاونی ساخت کفش در هیدج هم در رای زنی با خبر نگار مهر، گفت: به قصد جهت دهی تولید کننده های هیدج، شرکت تعاونی با بیش از ۱۴۳ عضو تشکیل داده ایم . 
نقی نقی لو عمل های این شرکت را در ۲ بخش عنوان کرد و افزود: در بخش نخست، فعالیت های تشویقی و آموزشی مثل برگزاری تورهای صنعتی، بازدید از نمایشگاه های در بین المللی کفش و برگزاری عصر های آموزشی نظیر قانون کار، بیمه و محاسبه و رفتار حرفه ای از پاراگراف مهم ترین برنامه های ما برای تولید کنندگان کفش هیدج می‌باشد . 
 
نقی لو، تجمیع و تولید شهرک برای ایجاد کنندگان را بخش دیگر برنامه های شرکت تعاونی اعلام کرد و تصریح کرد: پس از جمع آوری اقساط از ایجاد کنندگان و پرداخت آن به شهرداری، فونداسیون ۴۸ واحد انجام گردیده و ۳۱ واحد هم فراهم نصب سوله می‌باشند . ضمن این که به زودی یک عدد از واحدها با ۱۳۰۰ متر مربع به فایده برداری خواهد رسید . 
 
از دولت توقع داریم برای ایجاد شهرک با اعطای وام از تولیدکنندگان کفش حمایت نماید تا آن‌ها با کسر از نقدینگی و سرمایه در گردش برای پرداخت اقساط، در فرایند ایجاد با خلل مواجه نشوندوی با ابلاغ این که زنجیره ایجاد نظیر گلدوزی و جعبه و ایجاد زیره در هیدج بی نقص شده است، تاکید کرد: از دولت توقع داریم برای ایجاد شهرک با اعطای وام از تولیدکنندگان کفش حمایت نماید تا آن ها با کسر از نقدینگی و سرمایه در گردش برای پرداخت اقساط، در پروسه تولید با اختلال مواجه نشوند . 
نوشته شده در جمعه 9 آذر 1397ساعت 16:42 توسط alizadeh

 در تاریخ و فرهنگ ایران زمین، پهلوان و پهلوانی یک رسم و سنت و فرهنگ وتمدن قابل افتخار بوده می‌باشد . نام هر یک از پهلوانان این دیار بر تارک تاریخ می¬‌درخشد و وجودشان را هاله‌¬ای از ویژگی‌¬های پر رنگ اخلاقی نظیر شرافت، پای‌بندی به اصول، مردانگی، وفای به عهد و پیمان و قول تا رمز حد جان، خردورزی، مظلومیت، حسابگری و زیرکی، نجابت و بلندمرتبه منشی، در بر گرفته است¬ . 

خرید کیف دوشی

 
به بهانه ۱۷ شوال (۲۱ تیر)، روز فرهنگ وتمدن پهلوانی و ورزش زورخانه ای به سراغ مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای رفتیم تا از لهجه وی تاکیدی دوباره داشته باشیم بر لزوم نگهداری هر آنچه میراث فکری، فرهنگی و تاریخی ما ایرانیان گردیده می‌باشد . 
مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزشهای پهلوانی و زورخانه ای در گفتمان با ارتباط ها عمومی و امور در میان الملل گروه صنعتی ملی، در رابطه علت بقای چنین ورزشهایی گفت: ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی با مورخ و فرهنگ وتمدن ما عجین گردیده اند و ریشه در آیین و سنن ما دارند، هر مکان خاطره ای از خدمت به اخلاق و رفتار و دستگیری نیازمندان و نزاع با معاندان هست، به نام پهلوانان این خاک می رسیم . 
علی 
رغم وجود ورزشهای وارداتی، ورزش پهلوانی همچنان در میان ایرانیان احترام ویژه ای دارد 
جوهری با اشاره به زرق و برق ورزشهای نوین گفت: اگر چه امروز ورزشهای وارد شده متعددی در میهن وجود دارا هستند که از رنگ و لعاب و جذابیت نیز برخوردار میباشند اما ورزش زورخانه ای ریشه در این تمدن داراست و هنر، سلامت و صلابت را به نیز آمیخته میباشد و از زنگ زورخانه تا هر حرکتی در این ورزش یادآور اسطوره و سمبل سنتی است، به همین ادله با وجود تمام محرومیت ها و مهجوریت ها در بین ایرانیان از احترام ویژه ای برخوردار بوده و چه بسا مقدس است . 
نوشته شده در چهارشنبه 7 آذر 1397ساعت 23:31 توسط alizadeh

 میرفخر‌رجایی معرق چرم را یکی از هنرهای سنتی بسیار زیبای اصفهان که در حقیقت تیم تعدادی هنر گران بها خواند و اظهار کرد: هنر سوخت و معرق روی چرم اختصاصی به ایران هست و علت نامگذاری آن انتقال نقش به پوست با قالب داغ است و در واقع پوست را می‌سوزانند که به رنگ قهوه‌ای تیره درآید، در این راستا آن را «سوخته» نیز می‌نامند . 

 
او با ابراز خوشحالی از آموزش و معرفی این هنر ، افزود: دوست دارم تاءمل دیگر هنرمندان را گشوده کنم و برای معرفی این طرح در نمایشگاه‌های گوناگون مرز و بوم شرکت می‌کنیم، البته نیز یک ماه پیش در شهر تبریز در نمایشگاه حضور پیدا کردیم . 
 
میرفخر‌رجایی با بیان این‌که حال به شهرهای مشهد، تهران و تبریز صادرات این مال را انجام می‌دهد، اذعان داشت: صنایع‌دستی معرق چرم استقبال خوبی از سوی سنین و قشرهای متعدد جامعه داراست ودر طول هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز هم فروش مناسبی داشتیم . 
 
هنرمند 
پیشکسوت اصفهان در ادامه سخنان خویش با اشاره به اینکه در مسافرت گذشته خویش به تبریز از بخش‌های صنعتی و محصولات مبلمان این شهر دیدن کرده است، گفت: در ابتدای سفرم با تحقیق از طریق اینترنت متوجه شدم اثرها تاریخی و مکان‌های دیدنی شهر تبریز دوچندان می باشد و این‌بار آن گاه از نقطه پایان نمایشگاه وقتی برای بازدید آنها خواهم گذاشت
نوشته شده در شنبه 3 آذر 1397ساعت 17:54 توسط alizadeh

 در راستای شعار سال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، ایجاد و اشتغال» و حمایت از ساخت داخلی از کارگاهی به ظاهر کوچک ولی با اشتغالزایی دوچندان که به ایجاد کفش زنانه می‌پردازد، بازدید کردیم تا بتوانیم معضلات و سختی ها موجود بر راز خط مش این جور تولید را زمینه بررسی قرار گرفت . 

 
رئیس تولیدی کفش زنانه در همدان در گفت‌وگو با ایسنا، آغاز فعالیت خود در این فن را از سال ۷۴ اعلام و اظهار کرد: پیش از مقدمه به این فعالیت مشغول شغل دبیری بودم و به واسطه عمل چند از خویشان وارد این حرفه شدم . 
 
پرویز موقرپاک با بیان این که کار خود را با همکاری ۴ نفر آغاز کردم، ادامه داد: به همراه اخوی و دو نفر از اقوام این فعالیت را آغاز و به مرور افرادی را به توده خودمان بیش تر کردیم . در درحال حاضر حاضر در این کارگاه ۴۵ نفر کارکنان همه مذکر و نیمی از آن‌ها متأهل، با متوسط سنی ۲۷ سال و تراز سواد متوسطه و زیردیپلم داریم و برای ۲۰۰ نفر نیز به رخ غیرمستقیم اشتغال ساخت کرده‌ایم . 
 
او کارگاه خویش را به عنوان مطرح ترین تولیدی غرب مرزو بوم معرفی کرد که ۱۰ درصد تولیدها آن در بازار همدان و ۹۰ درصد در بازار کلی‌فروشان تهران عرضه می شود و افزود: به طراوت نماینده فروش کارگاه را به کردستان عراق فرستاده‌ایم تا قراردادهایی در بازار آن منطقه منعقد کند . 
 
موقرپاک فضای کارگاه تولیدی خویش را دارنده ۶۰۰ مترمربع زیربنا دانست و تیتر کرد: ۵۰ مترمربع به فضای اداری و اتاق دفتر و ۵۰ مترمربع به اتاق بنکداری اختصاص یافته و ۴۰۰ مترمربع مربوط به فضای کارگاهی می باشد که به صورت رهن و اجاره ۵ ساله در اختیار ما قرار گرفته هست . 
 
او در ادامه سخنانش به برخی از خلل ها موجود در این کارگاه تولیدی اشاره کرد و گفت: فضای اندک کارگاهی، عدم دسترسی به برق سه فاز، بیمه کارگران تا سقف ۵ نفر و مشکلاتی که کارشناسان بهداشت محیط فعالیت برایمان به وجود میاورند از جمله مشکلاتی است که با آن مواجهیم . 
نوشته شده در جمعه 2 آذر 1397ساعت 0:41 توسط alizadeh


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ